Plesová sezóna začala – víte, jak zazářit?

Se začátkem nového roku odstartovala také nová plesová sezóna. Ať už se chystáte zavítat na hasičský, myslivecký nebo na ples v opeře, nesmíte podcenit přípravu. Přinášíme vám proto pár rad, jak zazáříte. Stačí se jich držet a proměníte se v královnu tanečního parketu.

Zdravá pleť je základ

Krásná róba samozřejmě hraje důležitou roli, avšak ona sama o sobě nezmůže nic. Na finálním dojmu se totiž podílí celá řada dalších věcí. Třeba make-up. Základem krásného líčení je čistá a zdravá pleť. V předstihu proto vyrazte do kosmetického salonu, kde se o vaši pokožku náležitě postarají a budou ji hýčkat. Nedokonalosti se totiž umí objevit v tu nejméně vhodnou chvíli, třeba právě před plesem. Když už u kosmetičky budete, nechte si poradit ohledně make-upu. Na rozdíl od denního líčení je totiž to večerní mnohem náročnější disciplína a ne každý ji ovládá. Raději se proto svěřte do rukou odborníků, kteří dobře vědí, co vám bude slušet.

Ruce jako vizitka

Zatímco na doplňcích si každá z nás dává pořádně záležet a vybírá je opravdu citlivě, od kabelky, přes střevíčky až po šperky, na dokonalou manikúru zapomínáme. Přitom neupravené a špinavé nehty pokazí vzhled, i kdybyste na sobě měla róbu hodnou princezny a na ruce prsten s diamantem. Podobně to platí i v případě péče o nohy – nedovolte, aby se zanedbaná pedikúra, ztvrdlá kůže a popraskané paty ocitly v centru nežádoucí pozornosti. Dbejte proto i na tyto drobnosti a nezapomínejte, že krása se ukrývá v detailech.

''Polibek slunce''

Plesy se konají v zimě, kdy je nedostatek slunce. Většina z nás proto v tomto období obvykle nedisponuje krásnou snědou pletí, spíš naopak - působí bledě a unaveně. Nechcete-li vypadat jako sněhová královna, vyrazte do solária. Kromě krásného bronzového odstínu, který si odtud odnese, se vám také zlepší pleť a dokonce i nálada.

Vlasy

Zapomenout nesmíme na vlasy, vždyť právě ony jsou považovány za korunu krásy. Při slavnostních příležitostech jako jsou plesy, etiketa nedoporučuje nechávat je rozpuštěné. Spíš naopak, splétáme je proto do nejrůznějších plesových drdolů či zajímavých copů. Pokud se z vašich vlasů žádný plesový účes vykouzlit nedá, není nic jednoduššího než si je nechat prodloužit. Metod existuje celá řada, k těm patrně nejoblíbenějším a pro ples jako stvořených, patří clip in vlasy, které si jednoduše připnete pomocí sponek. Vypadá to velice přirozeně, takže nikdo nic nepozná a vy si můžete užívat obdivných pohledů! V naší nabídce navíc najdete širokou paletu odstínů a délek. S výběrem vám rádi pomůžeme.