3 pravidla pro krásné vlasy

Snad neexistuje žena, která by byla spokojená se svými vlasy. Ta, co má rovné, by chtěla kudrnaté, ta, co má hnědé, touží být blond a ta, co má krátké, si přeje dlouhé. Naštěstí dnes žijeme ve světě neomezených možností, kde lze vše snadno splnit prakticky na počkání. Stačí si vlasy nechat prodloužit, dát si trvalou či se snadno přebarvit. Vaše hříva, ať už je jakákoli, však musí být hlavně krásná a zdravá. Unavené, splihlé prameny s roztřepenými konečky žádnou velkou parádu neudělají. Musíte se o ně proto důkladně a správně starat. Uvidíte, že to není nic složitého, chce to jen vyvarovat se zásadních chyb. Jaké jsou ty nejčastější?

Správná péče

Každému z nás byl dán do vínku určitý typ vlasů, ten sice neovlivníme, ale můžeme dosáhnout toho, aby byly vlasy zdravé a lesklé. Správná péče o vlasy začíná již samotným mytím, avšak nemělo by být příliš časté - to totiž vlasy oslabuje. Dvoudenní interval je ideální a nijak nenaruší jejich přirozenou ochranu. Pokud se vám vlasy abnormálně mastí, může být na vině nesprávný šampon. Sáhněte po tom, který má vyvážené pH.

Všeho s mírou

Šampon nanášejte pouze ke kořínkům, kde jsou mazové žlázy. Pokožku hlavy pěkně promasírujte, ať se do ní snáz dostanou potřebné živiny. Kondicionér naopak aplikujte pouze od středu ke konečkům, v ideálním případě jej rozčešte a nechte pár minut působit. Jednou za čas vašim kadeřím dopřejte intenzivní výživu ve formě regenerační kúry nebo masky. Jinak to ale s množstvím produktů, včetně těch stylingových jako jsou tužidla či laky na vlasy, nepřehánějte.

Opatrně s fénem

Mokré vlasy osušte ručníkem a nechte je volně proschnout. Pokud pospícháte, pak použijte fén. Vysoušejte je zhruba z dvaceti až třiceticentimetrové vzdálenosti na střední teplotu – horký vzduch totiž vlasy narušuje a celkově ničí. Foukání vám sice bude trvat o trochu déle, za zdraví vašeho účesu to ale určitě stojí. Tak, dovolte vlasům, ať se stanou vaší nejkrásnější vizitkou!