Co se dá dělat, když vlasy nerostou?

Toužíte po delších vlasech?

Příroda bohužel není spravedlivá. Někomu rostou vlasy rychle až do vysokého věku, nicméně všichni takové štěstí nemáme. Vlasy narostou po ramena a dál ani o píď. Co s tím můžeme dělat?

Růst vlasů ovlivňuje mnoho faktorů. Z těch hlavních můžeme jmenovat například pestrou výživu, prostředí, genetické dispozice. I takto komplexní záležitost ale můžete dnes již vyřešit během pár minut. Odpovědí jsou prodloužené vlasy. Ve zkratce vám tedy přiblížíme, pro koho jsou vhodné, jak je dělíme a především, jak a jestli ovlivní kvalitu vlastních vlasů. V rubrice ‚Rádce‘ pak najdete další články s užitečnými informacemi.

Prodlužování vlasů obklopuje několik mýtů a polopravd. Mezi ty hlavní patří samozřejmě to, že prodloužení vlasů musí zákonitě zhoršit kvalitu vlastních vlasů. Avšak při nevhodném zacházení či péči dokáže vlasy, pleť, nehty, atd. poznamenat mnoho věcí. Nevěřte všemu, protože prodloužení vlasů využívá tisíce lidí a většinou je tomu tak, že více slyšet jsou pochopitelně negativní postřehy často způsobené nešťastnými banalitami začátečníků. Jen málokdo má vlasy natolik kvalitní, aby stačilo umytí 1-2x do týdne a nepoužívat žádné pečující přípravky nebo stylingové finty. V první řadě jde tedy o péči jak o prodloužené, tak o vlastní vlasy. Tím nemyslíme předražené přípravky nebo hodiny strávené v salonu. Máme namysli tu základní péči a návyky. Nemusíte se ale obávat, žádná věda to není a k nákupu od nás dostanete zdarma stručný návod na péči.

Jak se vlasy aplikují?

Metody prodloužení vlasů dělíme na permanentní a nepermanentní. Do těch permanentních patří takové, které máte na hlavě neustále a jednou za čas je potřeba posunout spoje kvůli odrostům. Do té druhé skupiny řadíme takové, které můžete nosit každý den a celý den, nicméně před spaním je vždy sundáváte. Jde o Clip in příčesky, culíky, ofiny, pramínky.

U permanentních metod je vhodnější vyhledat proškoleného profesionála. Clip in příčesky jakéhokoli typu zvládnete ale bez problémů nasadit bez cizí pomoci, jen to možná bude chtít několikrát vyzkoušet.

Hodí se pro mě?

Prodloužení vlasů je možné, pokud máte vlastní vlasy v délce alespoň po bradu. U kratších vlasů doporučujeme prodloužení v délce 40 centimetrů. Tuto délku však uvažujte od úrovně uší. Záleží na výšce ale obecně jde o výsledek, kdy budete mít vlasy zhruba po prsa.
Proč ‚‚jen‘‘ 40 centimetrů? Jednoduše proto, aby byl výsledek přirozený a především pro vás pohodlný. Delší prodloužené vlasy bývají těžší, je potřeba více pramenů nebo pásů a tím pádem je také obtížnější kratšími vlasy spoje zamaskovat. Druhý problém je hustota. Pokud máte kratší a jemné vlasy, bude vám stačit 70g set. Pokud ale máte mikádo hustější a třeba i střižené do rovna, určitě zvolte variantu 40 cm/100 g.

Je to šetrné?

Všechny výhody mají plusy a mínusy, avšak žádná metoda vlasy neničí, pokud ji provádíte tak, jak máte nebo se svěříte to rukou profesionálů. V případě, že chcete jít tou nejšetrnější cestou, pak jsou to jednoznačně Clip in sety a pásy. U permanentních metod to budou Micro Ring vlasy, avšak pokud máte vlasy jemné, zvolte spíše Tape in pásky. Metoda Keratin je velmi oblíbená kvůli miniaturním spojům, ale zde doporučujeme nechat práci skutečně na odborníkovi.
Obecně prodloužení vlasů nezatěžuje vlastní vlasy o nic více, než například vyčesaný utažený culík, časté používání suchého šampónu nebo mytí vlasů velmi horkou vodou. Pro každého může být vhodná jiná metoda a pokud si přejete nezávaznou radu, napište nám na email info@vlasy-k-prodlouzeni.cz a my vám ideálně na základě pár fotek a informací rádi pomůžeme se lépe zorientovat.